Harjutades oma lapsi regulaarselt hambaid pesema, kingite neile tuleviku ilma pidevate hambaprobleemideta.

Alusta noorelt

Kohe, kui lapsel tekivad esimesed piimahambad (vanuses 6-8 kuud), on oluline õpetada neile harjumus kaks korda päevas hambaid pesta. See tähendab, et laps peab hambaharja oma parimaks sõbraks. Esimese eluaasta jooksul pese lapse hambaid ilma hambapastata ja kasuta eriti pehmete harjastega ja väikese peaga hambaharja. Kui laps on saanud aastaseks, võib hakata kasutama veidi fluoriidhambapastat – harjal olev pastakogus võiks olla võrdne lapse sõrmeküüne suurusega. Fluoriid tugevdab hambavaapa ja hoiab seega ära hammaste lagunemist. Lapse kasvades suurenda hambapasta kogust. Kuueaastane laps võib panna harjale ühe sentimeetri jagu pastat.

child-eat-corn

Oma hammaste ise pesemine on lõbus, kuid siiski on vaja abi s

Kui lapsel on juba kõik piimahambad olemas (umbes 2-3 aasta vanuses), tuleb erillist tähelepanu pöörata purihammaste närimispindade pesemisele.Seda tuleb teha ringikujuliste liigutustega igemete piiril. Kui laps on piisavalt suur ja nõuab, et ta saaks ise oma hambaid pesta, siis on kõik hästi – tuleb ainult meeles pidada, et lapse motoorsed oskused ei ole veel piisavalt välja arenenud, et nad saaksid hambapesuga täiesti üksi hakkama – kuni 8-9 aasta vanuseni peab kontrollima, et hambad saaksid ikka korralikult pestud.

Esimene jäävhammas

Kui tekib esimene jäävhammas (5-7 aasta vanuses) on tähtis, et see ei jääks hambapesu käigus tähelepanuta. See on lihtne juhtuma, kuna jäävhammas kasvab tavaliselt piimahammaste taha. Jäävhambaid tuleb üha juurde ja kui laps on umbes 13 aastat vana, on tal juba 28 jäävhammast.

Harjuta last juba varases eas oma hambaid pesema peale hommikusööki ja õhtul enne magamaminekut.

 • Kasuta piisavalt pehmet hambaharja, et lapsel ei tekiks tunnet, et hammaste pesemine on ebameeldiv tegevus.
 • Soovitame kõige rohkem kolme kuu tagant võtta kasutusele uus hambahari. Kui lasta lapsel kasutada elektrilist hambaharja, soovitame kord kuus hambaharjapea välja vahetada.
 • Harjuta oma last sellega, et hammaste pesemine võtab aega. Läheduses olev kell aitab lapsel ajataju arendada..
 • Lapse hambapasta sisaldab fluoriidi, kuid sellele lisaks võib kasutada fluoriidisisalusega suuvett või fluoriiditablette.

Comments are closed.

0
  0
  Ostukorv
  Teie ostukorv on tühiTagasi poodi
   Calculate Shipping