Dentle aitab teil kaariest ära hoida

Kaaries, teisisõnu hammaste lagunemine, on üldtuntud probleem. Seda saab ära hoida õigete hambahooldusharjumustega, harjates iga päev hambaid ja kasutades hambaniiti.

Ka teatud toitumisharjumused suurendavad kaarieseohtu. Suhkrusisaldusega toitained jäävad tavaliselt hammaste külge kinni ja on tihti kaariese tekke põhjuseks – need tekitavad tavalisest rohkem hambakattu. Näiteks võib tuua mahlad, gaseeritud joogid, hommikuhelbed, iirised, rosinad ja kondiitritooted.

Samuti soovitame vältida pidevat toidu näkitsemist. Rohked snäkid annavad kaariesele piisavalt aega, et end hammastesse sisse seada. Olles mingil kindlal dieedil või võttes regulaarselt vahepalasid, soovitame pesta hambaid 30 minuti jooksul pärast söömist.

Dentle aitab hambakattu ära hoida

Hambakatt on kleepuv, värvitu baktereid sisaldav mass, mis ladestub hammastele.  Lisaks hammaste lagundamisele põhjustab katt ka igemeprobleeme ja tekitab hambakivi, mis moodustub, kui süljes leiduv kaltsium ladestub hambakatule.

Igaühel tekib hammastele katt ja suus moodustuvad bakterid. Kasvamiseks kasutavad nad meie süljes leiduvaid toitaineid. Koosmõjus suhkruga moodustab katt happe, mis ohustab hambaid ja tekitab nende lagunemist. Kui selline protsess jätkub, tungib see hape hambavaapa ja tagajärjeks on augud.

Gingiviit on hammast ümbritseva igeme põletikuline protsess, õigeaegse ravi korral ei teki jäädavaid kahjustusi hamba kinnituskudedes  ja põletik võib kahe-kolme nädalaga taanduda. Tõhusaim viis igemepõletiku vastu võitlemiseks on hammaste puhastamine hambaniidiga ja elektrihambaharja kasutamine. Väga oluline on igemepõletiku raviga otsekohe alustada, muidu võib asi lõppeda hammaste väljalangemisega.

Liiga ohtra hambakatu kogunemise vältimiseks on parim viis kaks korda päevas hambaid pesta ning hambavahed puhtad hoida. Piira kamagusatarbimist.

Dentle aitab hambakivi ära hoida

Hambakivi moodustub süljes sisalduvatest mineraalsooladest, mis ladestuvad katule ja kivistuvad. Seda liiki hambakivi nimetatakse süljekiviks. See on peaaegu läbipaistmatu ja moodustub 2-3 päeva jooksul. Kõige tavalisem koht, kuhu süljekivi ladestub, on alumiste esihammaste tagapind.

Comments are closed.

0
    0
    Ostukorv
    Teie ostukorv on tühiTagasi poodi
      Calculate Shipping