Viiskümmend aastat tagasi oli tavaline nähtus, kui vanematel inimestel puudus siin või seal mõni hammas. Nüüdseks aga on muutunud üha olulisemaks oma pärishammaste säilitamine kogu eluea vältel. Hoolikas suuhügieen on eluliselt tähtis.

Igapäevane hambahooldus

Hambaid harjatakse ning puhastatakse kaks korda päevas. Sama reegel kehtib ka proteeside ja implantaatide puhul. Nendel ei saa küll kaariest tekkida, kuid liiga madal pH võib põhjustada näiteks seennakkusi jne. Vanusega kasvab suunakkuste oht.

Suukuivus

Eakamad inimesed, kes tarvitavad regulaarselt ravimeid, on teadlikud või kogenud võimalikku suukuivust (kserostoomia) . Erinevate ravimite koos tarvitamisel on see üldlevinud kõrvalmõju. Hambad ei loputu puhtaks ja toidujäägid kinnituvad kuivadele hambapindadelel ning limaskestadele, mis omakorda tekitavad hammaste väljalangemist ja kaariest. Seetõttu tuleb erilist tähelepanu pöörata hambahügieenile ja ravimeid võttes hambaid regulaarselt niisutada.

Võtke suuhügieeni jaoks aega

Suu tervishoid on otseselt seotud kogu kehaga. Saades vanemaks, väheneb keha vastupidavus ning hammastega seotud probleemid vajavad suuremat tähelepanu ja toovad kaasa suuremaid kulusid. Üheks vananemise eeliseks on siiski see, et hambahügieeniga tegelemiseks on rohkem aega – nii saate hoida oma suu rõõmsa ja tervena.

Comments are closed.

0
    0
    Ostukorv
    Teie ostukorv on tühiTagasi poodi
      Calculate Shipping